Autocasco i formuła all risks

Autocasco i formuła all risks

Wielu z nas pewnie zastanawia się nad tym, czym jest tzw. umowa all risks, którą stosuje już wiele firm ubezpieczeniowych w naszym kraju. Otóż ta nowoczesna i nowatorska formuła ubezpieczeniowa dotyczy wypłat odszkodowania AC praktycznie we wszystkich przypadkach, jakie mogą nam się przydarzyć podczas różnych warunków na drodze lub też w sytuacjach mających związek ze zdarzeniami losowymi, w których bierzemy lub nie bierzemy czynnego udziału.

All risks stosuje coraz więcej firm w Polsce, gdyż zadowolenie klienta jest dla bardzo dużej liczby firm ubezpieczeniowych najlepszą reklamą i gwarancją, że w następnym roku również skorzystamy z takiej właśnie opcji, jeśli chodzi o ubezpieczenie auta. Obecnie na naszym rynku taką opcję oferują następujące firmy:

  • Warta,
  • HDI Asekuracja,
  • Compensa,
  • PZU

i inne.

Korzyści, jakie wynikają z wykupienia formuły all risks obejmują następujące zagadnienia:

  • większość standardowych przypadków, w których możemy ubiegać się o odszkodowanie,
  • odszkodowanie, nawet jeśli do końca nie udowodnimy, w jakich okolicznościach doszło np. do pożaru lub innych losowych zdarzeń, oczywiście mowa tutaj o zdarzeniach, które nie wynikały z naszego działania.

All risks zjednuje sobie coraz więcej klientów i zainteresowanych również z innych powodów, do których możemy zaliczyć:

  • możliwość otrzymania odszkodowania w przypadkach gdzie inne formuły dotyczące ubezpieczenia zawodzą i nie dają gwarancji odszkodowania,
  • gdy mimo przedstawionych wcześniej dokumentów zawiedliśmy się na zaufaniu firm, w których ubieglibyśmy się o odszkodowanie,
  • gdy nasz samochód w szczególności narażony jest na różnego rodzaju ingerencje np. ze strony zwierząt, gdy mieszkamy blisko lasu itp.

Z pewnością taka formuła spodoba się wszystkim niedowiarkom, którzy wiele razy spotkali się z sytuacją, gdzie ubiegli się o odszkodowanie, a takowego niestety nie otrzymali lub też otrzymali jego część.

Wykupując ubezpieczenie AC z formułą all risk nie zapominajmy, o tym, że niestety nie otrzymamy odszkodowania w przypadkach gdy: będziemy prowadzić samochód pod wpływem alkoholu lub też spowodujemy kolizję będąc pod wpływem środków odurzających, lub jeśli szkoda naszego samochodu będzie wynikać z celowego działania, którego następstwem będzie dewastacja lub kradzież. Są to przypadki absolutnie wyłączone z wypłat odszkodowania i każdy z nas musi o tym bezwzględnie pamiętać, bo wiele razy już się zdarzało, że klienci ubiegali się o odszkodowanie również w takich ekstremalnych sytuacjach.

Podsumowując formułę all risk: warto, aby znalazła się ona w naszym pakiecie polisy, jaką stanowi ubezpieczenie samochodu, który stanowi dla niejednego z nas bardzo dużą wartość, a każdy dodatkowy zastrzyk gotówki po jakiejkolwiek kolizji lub też nieszczęśliwym zdarzeniu jest czasem ważnym dodatkiem do niezbyt komfortowej sytuacji, w jakiej akurat się znaleźliśmy.

Opublikowane 4 stycznia 2013

Magda Skomplikowany język warunków ubezpieczeń przekłada z polskiego na nasze. Na bieżąco śledzi zmiany w ubezpieczeniach komunikacyjnych.