Autocasco - dlaczego warto je mieć?

Autocasco - dlaczego warto je mieć?

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych jedynie polisa OC jest obowiązkowa dla każdego zarejestrowanego pojazdu.

NNW, AC, Assistance i inne pomniejsze ubezpieczenia są fakultatywne i zazwyczaj kierowcy na nich oszczędzają. Podpowiadamy, dlaczego warto mieć choćby najtańsze ubezpieczenie AC – przyczyn jest co najmniej kilka.

Szkody losowe

Zmieniający się klimat przyciąga do Polski coraz więcej gradobić, nawałnic, powodzi itp. Trudno przewidzieć, kiedy ich skutki dotkną nas bezpośrednio. Autocasco sprawia, że możemy w tym względzie spać spokojnie. Większość towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia ochronę przed kataklizmami i innymi zdarzeniami losowymi.

Ochrona sprawcy wypadku

Za zdarzenie drogowe zawsze ktoś ponosi odpowiedzialność. Może się zdarzyć, że – np. przez nieuwagę – będziemy to my, a więc szkody musielibyśmy pokryć z własnej kieszeni. Polisa AC chroni właśnie przed takimi sytuacjami pokrywając koszt naprawy uszkodzonego samochodu.

Nieznany sprawca lub wandal

Szczególnie w mieście, gdzie często brakuje miejsc do parkowania, może okazać się, że okryjemy porysowaną lub wgniecioną karoserię. Niezależnie od tego, czy sprawca działał świadomie czy nie – policja zazwyczaj nie jest w stanie go znaleźć. I w tym przypadku autocasco pokryje koszty naprawy auta.

Kradzież samochodu

Nie wszyscy ubezpieczyciele mają to w standardzie. Warto się upewnić, czy jesteśmy chronieni przed kradzieżą, ponieważ – obok wypadków – są to najczęściej zgłaszane szkody. Porównywarka ubezpieczeń pozwoli nam sprawdzić nie tylko ceny polis w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, ale również ustalić zakres ochrony. Warto skorzystać z takiej pomocy.

Opublikowane 14 maja 2015

Mateusz Od dziecka zakochany w samochodach. W tygodniu pisze o autach, a weekendami rusza w trasy.