Ubezpieczenie AC w PZU - nasza opinia

Ubezpieczenie AC w PZU - nasza opinia

PZU jest najstarszym towarzystwem ubezpieczeniowym w Polsce, które posiada także największą liczbę placówek i agentów. W efekcie niektórzy kierowcy zupełnie bezrefleksyjnie kupują AC właśnie w tej firmie. Czy to dobry wybór?

Jakie są warunki AC w PZU?

AC w PZU jest dostępne w trzech wariantach, które różnią się przede wszystkim sposobem naprawy samochodu po szkodzie:

  • wariant serwisowy - do naprawy pojazdu po szkodzie zostaną użyte części oryginalne, a ich koszt nie zostanie pomniejszony o amortyzację;
  • wariant optymalny - do naprawy pojazdu zostaną użyte części alternatywne lub, w razie ich niedostępności, części oryginalne (ich koszt zostanie jednak pomniejszony o amortyzację);
  • wariant partnerski - do naprawy zostaną użyte części oryginalne lub alternatywne, a ich koszt nie zostanie pomniejszony o amortyzację. Naprawa musi się jednak odbyć w jednym z warsztatów partnerskich PZU.

Oprócz tego PZU oferuje także AC Mini o ograniczonym zakresie ochrony, które zapewni odszkodowanie w przypadku kradzieży auta lub uszkodzenia samochodu w wyniku działania żywiołów.

Jak można rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia AC w PZU?

PZU oferuje wiele możliwości rozszerzenia zakresu ochrony zapewnianego przez ubezpieczenie AC w PZU.

Do najatrakcyjniejszych możliwości należą:

  • Auto Wartość 100% - PZU nie uwzględni utraty wartości rynkowej, do której doszło od dnia zawarcia polisy AC. Bardzo przydatne rozwiązanie dla osób, które mają auta młodsze niż 3 lata;
  • Auto Non Stop - pakiet świadczeń, który na terenie Polski zapewnia zorganizowanie i pokrycie przez PZU kosztu wynajmu samochodu zastępczego;
  • Auto Ochrona Sumy Ubezpieczenia - dzięki temu rozszerzeniu suma ubezpieczenia nie będzie pomniejszana o wypłacone odszkodowanie.

Porównuj cenę i warunki

Jak podkreślaliśmy w artykule, w którym rozważaliśmy, czy warto kupować najtańsze AC, dokładny zakres ochrony AC jest ustalany indywidualnie przez każde towarzystwo. Dodatkowo, większość ubezpieczycieli udostępnia do wyboru kilka wariantów takiej polisy.

Wybierając polisę AC, nie można więc sugerować się jedynie ceną. Nie oznacza to jednak, że porównywarki ubezpieczeń samochodu są w tym przypadku zupełnie bezużyteczne. W dobrych kalkulatorach znajdziesz bowiem informację nie tylko o cenie autocasco, lecz także o najważniejszych warunkach dobrowolnego ubezpieczenia.

Zanim więc bez zastanowienia kupisz AC w PZU, porównaj warunki proponowane przez to towarzystwo z propozycjami innych firm. Możliwe, że znajdziesz dla siebie lepszą ofertę.

Opublikowane 14 stycznia 2019

Mateusz Od dziecka zakochany w samochodach. W tygodniu pisze o autach, a weekendami rusza w trasy.